Přeprava motocyklů

Přeprava motocyklů

  • naší specialitou jsou přepravy motocyklů do zahraničí pro vaše motorkářské expedice. Tyto přepravy realizujeme již od roku 2009, kdy jsme skupině motorkářů dopravili motocykly do východního Turecka. Odtud jsme pak jako doprovod s terénním vozidlem Toyota Landcruiser pokračovali do Iránu. V následujících letech jsme zrealizovali cesty do Gruzie, Arménie, Itálie, Řecka, Černé Hory, Chorvatska, Norska. V současné době tuto službu nabízíme jen v rámci EU Nejčastěji motocykly přepravujeme do Španělska.
  • Tuto službu zajišťujeme aktuálně vozidlem Mercedes Sprinter (mikrobus) se speciálním přepravníkem.

  • maximální přepravní kapacita je 8 motocyklů (velká endura). V případě většího počtu pak jedou soupravy dvě.
  • Foto z přepravy motocyklů do Španělské Málagy

Pro cesty na kratší vzdálenosti (např. do Itálie nebo Chorvatska) je rovněž možné využít náš mikrobus k přepravě osob současně s motocykly. V tomto případě je maximální kapacita 6 osob a 6 motocyklů.

Proč zvolit přepravu motocyklů ?

  • Úspora času.

Volný čas (dny dovolené) je pro nás dnes tím nejcennějším. Pokud je cílem vaší cesty například Maroko, znamená to obětovat minimálně 6 dnů na přejezd Evropy (tam i zpět). Monotónní přejezd po přetížených dálnicích (často v dešti, brzo na jaře i ve sněhu) nepatří zrovna k vyhledávaným zážitkům. Letenka např. do Málagy se dnes dá pořídit opravdu levně. Cesta letadlem trvá cca 3 hodiny. Na letišti na vás již budou čekat vaše motocykly. Odpočatí na ně sednete a ještě tentýž den překročíte marocké hranice. Ušetřený čas i energii pak můžete věnovat tomuto motorkářskému ráji. Stejně to probíhá i na závěr. Předáte nám svůj motocykl na letišti v Malaze, sednete do letadla a za pár hodin jste zpět doma.

  • Úspora nákladů

Přeprava motocyklů na tak velké vzdálenosti samozřejmě není zadarmo. Když se ale kalkulují všechny náklady spojené s přesunem po vlastní ose, pořád vychází přeprava více motocyklů příznivěji. Je třeba počítat nejen s cenou pohonných hmot a dálničních poplatků, platbami za ubytování a jídlo na tak dlouhé cestě, případných pokut, které se při takové cestě snadno nasbírají, ale také hlavně s amortizací vašich strojů. Problémem bývají zejména terénní pneumatiky, které se při takovém přesunu opotřebují nejvíc.

  • Jistota zázemí

Na to, že na takovéto výpravě vás může potkat smůla v podobě vážnější havárie nebo poruchy nikdo myslet nechce. Přitom se to zcela vyloučit nedá. Nebyli byste první ani poslední. Řešit přepravu nepojízdné motorky z Maroka zpět do ČR nikomu nepřeji. V takové situaci pak člověk ocení auto, které na vás čeká a motorku vám odveze zpět do ČR. Jistě vás napadne, že to stejné se může stát i nám. Samozřejmě vyloučit na 100% to samozřejmě nelze. Dopravou se živím většinu svého života. O něčem svědčí že za 11 let co tuto službu provozujeme jsme všechny přepravy zvládly bez problémů a v daném termínu. K těmto přepravám přistupujeme s plným vědomím velké zodpovědnosti nejen hmotné, ale i za zdar vaší dlouho připravované akce. To se odráží ve výběru našeho vozového parku, jeho přípravě a investic do servisu. Investujeme také do připojištění, abychom případný problém byli schopni rychle a efektivně vyřešit. Přeprava motorek je velmi specifická. Za tyto dlouhé roky máme dostatek zkušeností, které jsme zúročili při stavbě a úpravách přívěsů pro převoz motocyklů a rovněž v systému kotvení motocyklů pro jejich bezpečnou přepravu.V tomto roce připravujeme cesty do Tuniska, Maroka, na Island a další. Více informací naleznete na www.CestouNecestou.eu.

FOTOGALERIE